Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Titanic ile Kurtarılan 118 Yıllık Radyotelegraf Kurtarılabilir

Titanic ile Kurtarılan 118 Yıllık Radyotelegraf Kurtarılabilir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Titanic ile Kurtarılan 118 Yıllık Radyotelegraf Kurtarılabilir


RMS Titanic adlı bir kurtarma şirketi, Titanic’te yüz yıl önce batmış değerli bir ekipman olan İtalyan mucit Guglielmo Marconi tarafından icat edilen radyotelegrafını batırmayı hedefliyor.

Yüzdürme denilen gemi Titanik Yaklaşık 110 yıl önce, okyanusun derinliklerine gömüldü. Titanic ile, okyanusun derin sularında gemi ile birlikte birçok değerli eşya ve bilgi yalnız kaldı. Bununla birlikte, yıllardır Titanic’i araştıran bir kurtarma şirketi, gemideki değerli ekipmanları kaldırmak için enkazı yeniden ziyaret edecektir.

Bir asırdan fazla olduğu gibi, Titanic’in enkazı güçlü fikirlere ve derin keşiflere ilham vermeye devam ediyor. ABD’nin Virginia eyaletinde bir hakim, Titanic’de bir kurtarma şirketinin orijinali Marconi radyotelegraf almak için enkazı araştırmaya izin verdi. Peki bu araç neden bu kadar önemli?

Kurtarma ekibi Titanik’te tarihi öneme sahip ekipmanları kaldırmak istiyor

marconi radyotelegrafi

Guglielmo Marconi, Heinrich Hertz gibi büyük bilim adamlarının ayak izlerini takip eden yetenekli, çalışkan bir mucitti. Marconi, iletkenler ve radyo dalgaları ile denemeler yapmaya başladı ve geliştirdiği şey, mors kodunda kablosuz olarak mesaj gönderilmesini sağlamasıydı. radyotelegrafik Öyleydi. Marconi’nin cihazı, o yıllarda P. & O. Orient, White Star ve Aberdeen’in tüm yolcu gemilerine kuruldu.

ALAKALI HABERLER

Titanik Kazası Olan Birinden Bilinen Her Şeyi Unuttuğu İddia Edildi

White Star’ın amiral gemisi Titanic bu gemilerden biriydi, odalardan biri sadece Marconi radyotelegraf cihazlarına ayrıldı. Yani ekipman oldukça büyük ve dalgıçların kolayca çıkarabileceği bir şey değil. Öte yandan, Titanic karmaşık kurtarma yasalarına tabi olan en büyük batıklardan biridir.

markoni radyotelerografi

Titanik’in enkazının araştırılması sadece yasal çerçevede tartışılmamaktadır. Titanik 15 Nisan 1912’de battığında, en az 1.500 kişi gömüldü ve birçok kişi geminin enkazını mahvetti. mezarlık olarak görür. Ancak anlaşmalar, “önemli ölçüde bozulma riski” olan öğelerin geri kazanılmasına izin vermektedir. Bu tam olarak Marconi radyotelegrafinin davaya dahil olduğu yerdir.

Önceki analizler, enkazın çoğunun kurtarma gruplarının başa çıkabileceği kadar değerli olmadığı sonucuna vardı. Araştırma maliyeti çok yüksek, ancak RMS Titanic gerekli bütçeyi sunabilirse, paha biçilemez Ekipmanı almak için gemi enkazını ziyaret edebilecektir.

Kaynak :
https://www.popularmechanics.com/science/a32622218/titanic-salvagers-marconi-radiotelegraph/Titanic ile Kurtarılan 118 Yıllık Radyotelegraf Kurtarılabilir YAPILAN YORUMLAR