Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Masomo’da Çalışan Türk Yazılım Geliştiricisi Apple’ın Eksikliğini Buldu

Masomo’da Çalışan Türk Yazılım Geliştiricisi Apple’ın Eksikliğini Buldu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Masomo’da Çalışan Türk Yazılım Geliştiricisi Apple’ın Eksikliğini Buldu


Skull Ball 2’nin geliştiricisi Masomo’da arka uç geliştirici olarak çalışan Rıza Sabuncu, Apple’ın web siteleriyle ilgili bir güvenlik açığı tespit etti. Boşluğu kapatmak için Apple ile birlikte çalışan Sabuncu’ya 7.500 dolar verildi.

Teknoloji devleri, milyonlarca kod satırı, sayısız uygulama ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan ürünlerle yüzlerce hizmete sahiptir. Tabii ki, tüm sistemlerin sorunsuz çalışması mümkün değildir. Apple gibi devler ise ürün ve hizmetlerindeki güvenlik açıklarını belirleyen ve bildirenleri ödüllendiriyor, milyonlarca insanı etkileyecek önemli sorunlar Onun önünde.

Medyada hemen hemen her ay Türkiye’de yansıyan “Apple’ın ödülü açık olan insanların hoşuna gitmedi” haberlerin kireçlenmesine referans olamaz. Ancak, Head Ball 2’yi Izmo’dan dünyaya açan kardeş şirketimiz Masomo’nun geliştiricilerinden Rıza SabuncuApple’ın açığını bulan yazıcılarımdan biri oldu.

Onay, açıldıktan sonra açığı gidermek için Apple ile çalıştı:Masomo’da Çalışan Türk Yazılım Geliştiricisi Apple’ın Eksikliğini Buldu YAPILAN YORUMLAR