Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Konsol Özel Oyunlar Oyunculuk Doğaya Karşı

Konsol Özel Oyunlar Oyunculuk Doğaya Karşı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Konsol Özel Oyunlar Oyunculuk Doğaya Karşı


Xbox’ın patronu Phil Spencer bir röportajda oyunculuk dünyası hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Spencer, konsola özgü oyunların oyunculuğun doğasına aykırı olduğunu söyledi.

Sony ve Microsoft bu yıl oyunculara yeni nesil oyun konsolları tanıtmaya hazırlanıyor ve şirketlerin yeni nesil ile farklı stratejiler benimsediği görülüyor. Sony yöneticisi Jim Ryan, PlayStation 5 özel bir oyun ilan edilmeden önce, “nesillere inanıyor” Yeni nesil konsolun, önceki nesilde var olmayan özelliklere ve faydalara sahip olması gerektiğine inandıklarını söyledi.

Microsoft tarafında, Sony ile karşılaştırıldığında farklı bir strateji izleniyor. Şirket, Oyun Kartı abonelik sistemini merkeze getirir. Xbox One ilk yıl için ilk parti oyunları piyasaya sürülecektir. Microsoft yöneticisi Phil Spencer, bazı donanımlarda hapis cezası almanın doğasına aykırı olduğunu söyledi.

Konsola özgü oyunlar

ps 5 vs xbox serisi x

Oyun Sektörü sitesine konuşan Spencer, PlayStation 5’in SSD’si, Jim Ryan ve Mark Cerny’nin ekibinin alkış alanlarına odaklanması gerektiğini söyledi. Spencer ayrıca yeni nesile de odaklanıyor. yükleme süreleri, sahnenin doğruluğu, kare hızı, gecikmeler Böyle şeylerin alkışlanması gerektiğini ve insanları oyundan çıkarmamaları gerektiğini söyledi.

Donanım sorunundan bahseden Spencer dedi çeşitli donanım seçimi Piyasada bulunan PC oyunlarının yüksek sadakatini geri tutmadığını söyledi. PC oyunlarındaki yüksek sadakatin oyunlarda görülen her şeyle rekabet edebileceğini söyleyen Microsoft yöneticisi, bunun geliştiricilerin donanım, oyun motoru veya ekosistem arasında çalışırken görmedikleri fikri olduğunu söyledi.

ufuk: sıfır şafak

Spencer nihayetinde oyunculuk dünyasıyla ilgileniyor. “Oyunculuk eğlenceli, topluluk, karışıklık, yeni hikayeler öğrenmek, yeni bakış açıları kazanmak hakkında. İnsanları bu oyunları deneyimlemekten uzaklaştırmanın oyunculuğun söylediklerinin tersi olduğunu görüyorum. Ya da istediğim zaman cihazımı satın almaya zorlayacak birini buluyorum. “ dedim.

ALAKALI HABERLER

Far Cry 6’s PC, PS4 ve Xbox One Fiyat Belirlendi (PC Oyuncuları Seri Kalp)

Peki, Spencer’ın düşünceleri hakkında ne düşünüyorsun? Sizce Spencer haklı mı yoksa sadece şirketinin stratejisine uygun şeyler mi söylüyor?

Kaynak :
https://www.pushsquare.com/news/2020/07/xbox_boss_implies_ps5_exclusives_are_counter_to_what_gaming_is_aboutKonsol Özel Oyunlar Oyunculuk Doğaya Karşı YAPILAN YORUMLAR