Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Çin’de Yeni COVID-19 Olgularının İnkübasyon Süresi Daha Uzun

Çin’de Yeni COVID-19 Olgularının İnkübasyon Süresi Daha Uzun

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Çin’de Yeni COVID-19 Olgularının İnkübasyon Süresi Daha Uzun


Çin’den bir uzman tarafından paylaşılan bilgilere göre, Jilin ve Heilongjiang eyaletlerindeki yeni koronavirüs vakaları kuluçka sürelerini arttırdı ve yüksek ateş gibi daha az semptom gösterdi.

Covidien-19Başladığı yer olan Çin, geçtiğimiz aylarda salgının kontrolünü ele geçirdi ve kontrollü bir şekilde eski yaşamlarına dönmeye başladı. Şimdi yeniden koronavirüsler Davaları ortaya çıkmaya başlayan Çin’den korkutucu bir ifade geldi. Ülkeden yapılan son açıklamada, yeni COVID-19 vakalarında kuluçka süresinin daha uzun olduğu söylenmiştir.

Çinli bir uzman, yakın zamanda Çin’in kuzeydoğusunda yeniden ortaya çıkan koronavirüs vakalarının öncekilerden farklı bir yol izlediğini bildirdi. Acil tıp doktoru Qui Haibo, daha önce yüksek ateşle Belirtiyi birlikte gösteren covid-19, bu semptomları son vakalarda çok fazla göstermedi, aynı zamanda birden fazla organ gösterdi. akciğerler acıttığını açıkladı.

Virüsün kuluçka süresi uzatıldı

COVID-19’un bu kadar çok insana bulaşmasının ana nedenlerinden biri kuluçka dönemiydi. Haibo son açıklamasında “Çin’in Wuhan şehrinde meydana gelen koronavirüsün aksine, Jilin ve Heilongjiang eyaletlerindeki virüsün kuluçka süresi daha uzun sürer.“Yeni koronavirüs tipiniz normal 14-21 Günlerce kuluçka dönemi geçirdiğini belirten Çinli doktor, bu kez yeni vakalarda arttı ve bu nedenle virüsü yaymadan insanları enfekte etti. tespit etmek çok zor dedi ki.

Öte yandan, Hong Kong Üniversitesi’nde profesör olan Keiji Fukuda, “TGenetik yapıdaki bazı değişiklikler virüsün doğasında veya davranışlarında değişikliklere yol açabilir. Ancak birçok mutasyon fark edilebilir değişikliklere neden olmazOlumlu bir konuşma yaptı.

ALAKALI HABERLER

Coronavirus Wuhan’ın sıfır noktasında vahşi hayvanları yemek ve avlamak yasaktır

Henüz koronavirüsün ilk dalgasını atmayan dünya, aynı zamanda Çin’den daha uzun bir kuluçka dönemi ile yeni bir kuluçka dönemidir. Covidien-19 virüs, çok daha sıkıntılı günler geçirebiliriz. Tabii ki, ülkelerin ve insanların bu noktada daha deneyimli olmaları, önlemlerin daha erken alınmasını sağlayacaktır.

Kaynak :
https://www.haberturk.com/cin-de-yeniden-ortaya-cikan-koronavirusun-kulucka-suresi-uzadi-haberler-2687400Çin’de Yeni COVID-19 Olgularının İnkübasyon Süresi Daha Uzun YAPILAN YORUMLAR